Systémy rulety, stratégie hrania a tipy ako hrať

Systémy rulety, stratégie hrania a tipy ako hrať

Nie je žiadnym tajomstvom, že keď sa povie casino, mnohým hráčom ako prvé automaticky napadne ruleta. Ide o kráľovnú kasínových hier, ktorú zbožňujú milióny hráčov po celom svete. Túto hru, ktorá vznikla v 18. storočí, si môžete zahrať v každom dobrom kamennom kasíne, no čoraz populárnejšia je aj jej online verzia.

Ako hrať ruletu

Ruleta je u hráčov obľúbená z dvoch dôvodov, a to z najmä vďaka vyššej návratnosti a taktiež kvôli jednoduchosti pravidiel. Predovšetkým návratnosť dáva hráčom väčšiu šancu na výhru, pričom mnohí z nich si skúšajú pri hraní pomáhať aj rôznymi ruletovými systémami. Ide o herné systémy, ktoré usmerňujú stávky v sérii po sebe idúcich kôl, na konci ktorých by mali hráči dosiahnuť výhru. Hoci povedzme si narovinu, žiadna stratégia vám výhru v hazardnej hre nezaručí a dlhodobo sa kasíno poraziť nedá. Ruletové systémy začali vznikať vo Francúzku, riadia sa pravdepodobnosťou a usmerňujú výšku vašich stávok na tú istú príležitosť.

Herné systémy pri online rulete

V súčasnosti sa používa približne niekoľko desiatok ruletových systémov. Zrejme najstarším ruletovým systémom je stratégia Fibonaccii, ktorá sa riadi Fibonacciho číselným radom talianskeho matematika Leonarda Pisano Fibonacciho.

Medzi najvyužívanejšie ruletové systémy patrí Martingale systém, ktorý je síce veľmi populárny, ale aj veľmi riskantný. Princípom tohto systému je zdvojnásobovanie stávok po každom nevýhernom zatočení, pričom v tomto systéme sa uskutočňujú stávky s pravdepodobnosťou výhry 50:50 (napr. stávka na farbu, pár/nepár...).

Ďalším veľmi známym ruletovým systémom je systém s názvom Labouchere. Tento systém sa používa tak, že hráč si zapíše akýkoľvek dlhý číselný rad a výšku stávky na farbu určuje súčet prvého a posledného čísla tohto číselného radu. Po výhre je potrebné z poradia vyškrtnúť prvé a posledné číslo a pokračuje sa rovnakým systémom. Po nevýhernej stávke sa prehratá suma pripisuje na koniec číselného radu.

Na koniec spomeňme ďalšie známe ruletové stratégie ako D'Alembert, Paroli či Shanov systém. V prípade, že sa chcete o ruletových systémoch dozvedieť čo najviac, ste na správnej adrese, keďže na tejto stránke sa budeme týmto systémom snažiť venovať podrobnejšie.

Spoznaj riziká systémov skôr, ako ich začneš používať

Ak patríte medzi hráčov, ktorí v rulete len začínajú, určite si najskôr prečítajte pravidlá rulety a rovnako vám odporúčame prejsť si jednotlivé verzie rulety a ich rozdiely, aby ste zistili, ktorý vám viac sadne. Ak sa rozhodnete používať niektorý herný systém, najskôr sa s ním poriadne zoznámte a zhodnoťte aj jeho riziká. Želáme vám veľa šťastia, či už budete používať niektorú hernú stratégiu, alebo nie.

Ruleta