Rulety podľa typu

Rulety podľa typu

Základné verzie hry ruleta

Vďaka svojej histórii a popularite je ruleta označovaná za kráľovnú medzi kasínovými hrami. Vznik rulety sa datuje do 18. storočia a pochádza z Francúzska. Originálny názov hry je „roulette“, čo v preklade z francúzštiny znamená malé koleso. Rulety nájdete vo všetkých kvalitných kasínach, pričom túto hru si už v dnešnej modernej dobe môžete zahrať aj v každom dobrom online kasíne cez svoj mobil.

Ešte predtým, ako sa pustíte do ruletovej baviačky, určite si prejdite všetky najdôležitejšie ruletové pojmy a pravidlá. Práve pri pravidlách môžu byť odlišnosti, pretože poznáme viacero typov rulety. Medzi základné verzie patrí Európska, Francúzka a Americká ruleta.

V súčasnosti zrejme najhranejším typom na svete je ruleta s Európskymi pravidlami. Je veľmi podobná Francúzskej rulete, keďže v oboch týchto hrách je na kolese iba jedna nula. Odlišujú ich len detaily. Zatiaľ čo vo Francúzskej rulete sú nápisy na ruletovom stole vo francúzštine a rovnako aj krupiér komunikuje vo francúzštine, tak v Európskej rulete sú nápisy v anglickom jazyku a díler komunikuje v jazyku krajiny, kde hra prebieha.

Tretím, nemenej známym typom, je Americká ruleta. Najväčším rozdielom medzi touto ruletou a Európskou a Francúzskou je v tom, že na kolese a na stole je o jedno políčko navyše. V Americkej rulete si môžete totiž staviť okrem 0 aj na 00. Vďaka políčku navyše sa navyšuje výhoda kasína z 2,7 % pri Európskej a Francúzskej rulete až na 5,26 % pri americkej verzii rulety. Napriek tejto značne nevýhode má aj americký typ rulety mnoho svojich fanúšikov.

Okrem spomínaných troch verzii rulety sa môžete v niektorých online kasínach stretnúť aj inými titulmi, ktoré sa riadia kombináciou pravidiel prípadne úplne inými pravidlami. Tak či onak, je na vás, akú hru si vyberiete. Na tejto stránke sme vám predstavili niekoľko zaujímavých hier podľa jednotlivých typov a určite vám odporúčame si ich vyskúšať. Urobiť tak môžete aj úplne zadarmo, čo vám pomôže ich lepšie spoznať.

Ruleta