Iné ruletové hry s netradičnými kombináciami

Iné ruletové hry s netradičnými kombináciami

Prečítajte si tiež

Zobraziť všetky články

Základné typy ruletových hier

Ak chcú online kasína zasiahnuť čo najväčšie spektrum kasínových hráčov, zvyknú do svojho portfólia pridať popri výherných automatoch aj stolové hry a to hlavne kráľovnú týchto hier, ruletu.

Medzi najčastejšie druhy, s ktorými sa v online kasínach stretávame, patrí hlavne Európska a Francúzska. Rozdiely medzi nimi veľké nie sú, prakticky sa jedná o rovnaké pravidlá, koleso aj rovnaké hracie pole, ktoré býva častokrát v dvoch formátoch a to klasické a Racetrack pole so stávkami na susediace čísla v kolese. Rozdiel môže byť len v jazykovej verzii, či špeciálnej stávke „La Partage“, pri ktorej sa v prípade padnutia nuly vráti polovica vkladu.

Niekedy môžete naraziť aj na Americkú ruletu, ktorá však už na rozdiel od vyššie zmieňovaných disponuje nulami dvoma.

Iné netradičné verzie rulety

Hráči väčšinou nedajú dopustiť na starú dobrú klasiku a preto ich špeciálne typy ruliet zrejme nebudú až tak veľmi priťahovať. Napriek tomu však niektoré spoločnosti zvyknú experimentovať aj s touto klasickou hrou, aby tak prilákali tých, ktorým základné typy zovšedneli, alebo chcú len vyskúšať niečo nové, nezvyčajné.

Niektoré zmeny sa oproti pôvodným ruletám týkajú veľkosti samotného kolesa a počtu čísiel. V klasickej verzii ich máme 36 a s nulou teda celkom 37. V niektorých špeciálnych tzv. Miniruletách je ich však len 13 (12+0) a vo väčšej verzii ich môže byť zase až 101 (100+0).

Pri niektorých iných verziách máme zase koleso doplnené o ďalší prstenec a hracie pole o extra políčka pre špeciálne stávky, alebo je v hracom poli náhodne určené prémiové číslo či znak. Prípadne si môžete zahrať ruletu, v ktorej sa v jednom momente roztáča viac kolies súčasne (Multiwheel Roulette). Veľmi špecifickým typom je čínska ruleta, kde sú čísla zamenené za znaky (zvieratá) čínskeho kalendára.

V ojedinelých prípadoch sa môžu zmeny týkať dokonca aj spôsobov, akým dospejeme k samotným číslam. Pekným príkladom je napríklad staršia hra Pinball Roullette od providera Playtech, kde výsledné číslo neurčuje koleso, ale pinballový stôl. V ňom vystrelí gulička a tá sa náhodnými odrazmi dostane k číslam pohybujúcimi sa v jeho spodnej časti.

Ruleta