Hry s európskou verziou rulety

Hry s európskou verziou rulety

Prečítajte si tiež

Zobraziť všetky články

Klasická online ruleta

Online ruleta je vo svojej podstate rovnaká ako tradičná ruleta, ktorú nájdete v kamenných kasínach. Hráči podávajú stávky na čísla, farby alebo skupiny čísel a potom čakajú, kým sa guľôčka usadí na určitom čísle na ruletovom kolese. Online prostredie však prináša niekoľko výhod. V prvom rade je to pohodlie. Hráči môžu hrať z pohodlia svojho domova alebo dokonca na cestách cez mobilné zariadenia. Majú možnosť hrať kedykoľvek a odkiaľkoľvek a využiť môžu aj rôzne bonusy a promo akcie, ktoré online kasína ponúkajú.

Európska ruleta

Moderná ruleta vznikla pôvodne vo Francúzsku v 18. storočí. Časom sa rozšírila a vzniklo niekoľko jej verzií, medzi ktorými dominujú americká, francúzska a európska ruleta. Tieto verzie, hoci majú mnoho spoločných prvkov, sa líšia v istých detailoch a pravidlách, čo ovplyvňuje šance hráčov na výhru.

Európska ruleta je v súčasnosti pravdepodobne najpopulárnejším typom rulety nielen v Európe, ale i vo svete. Má mnoho spoločných prvkov s francúzskou verziou, najmä čo sa týka jednej nuly na ruletovom kolese, čo znižuje výhodu kasína v porovnaní s hráčom. Jedným z charakteristických rozdielov je jazyk na ruletovom stole, ktorý zvyčajne zodpovedá buď angličtine, alebo domácej reči krajiny, kde ruletu hráte.

Ruleta