Hry s americkou verziou rulety

Hry s americkou verziou rulety

Prečítajte si tiež

Zobraziť všetky články

Vznik hry ruleta

Online ruleta patrí medzi najobľúbenejšie kasínové hry, ktorá láka množstvo hráčov do virtuálneho sveta hazardu. Je to jednoduchá a napínavá hra, ktorá kombinuje prvky šťastia a stratégie. V digitálnej ére prináša nové možnosti, ako si zážitok z hrania užiť z pohodlia domova alebo na cestách.

Presný pôvod rulety nie je úplne jasný. Niektoré teórie naznačujú, že hry podobné rulete sa hrali už v starovekej Číne, kde vytvorili koleso, no nie s číslami, ale s obrázkami zvierat. Ďalšie teórie hovoria o hre rímskych legionárov, ktorí roztáčali koleso na voze alebo štít. Jednoducho hádali, aký symbol padne, čo je veľmi podobné modernej rulete.

Americká ruleta s dvoma nulami

Modernej rulete sa však najbližšie podobajú hry, ktoré boli vyvinuté v Európe v 17. a 18. storočí. Jedna z populárnych teórií hovorí, že za otca rulety môže byť považovaný francúzsky matematik Blaise Pascal. Keď sa v roku 1655 pokúšal o zostrojenie perpetuum mobile, vytvoril mechanizmus, ktorý je veľmi podobný kolesu rulety. Hra sa postupne rozširovala z Francúzska do Európy a neskôr aj do Ameriky. Kým európska verzia rulety s jedným políčkom nuly (0) sa stala štandardom v mnohých častiach sveta, Američania v 19. storočí pridali na hracie pole druhé políčko s nulou (00), čo viedlo k vzniku americkej rulety.

Americká ruleta sa teda od svojho francúzskeho predchodcu líši hlavne prítomnosťou dvojitej nuly (00). Táto zmena v štruktúre rulety sa môže javiť na prvý pohľad ako len drobný detail, ale má celkom zásadný vplyv na stratégie hráčov a ich šance na výhru. Pridané políčko totiž zvyšuje výhodu kasína z 2,7 % pri európskej rulete na 5,26 % pri americkom variante. Napriek tomu, mnoho hráčov preferuje práve americkú verziu rulety. Navyše v niektorých kasínach sú v ponuke hry s rôznymi ďalšími možnosťami stávok, ktoré zvyšujú napätie a adrenalín v hre.

Hazardné hry majú v ľudskej histórii hlboké korene a medzi nimi má americká ruleta svoje špeciálne miesto. Predstavuje kombináciu náhody, rizika a stratégie, a to všetko pri svetelných zábleskoch otáčajúceho sa kolesa. Hoci pôvodná ruleta má európske korene, americká verzia priniesla svoje vlastné odlišnosti, čo ju robí jedinečnou a vyhľadávanou po celom svete.

Ruleta